sala zabaw dla dzieci
Żłobek Samorządowy Nr 12 „Bajkowy Domek” w Krakowie

Żłobek dysponuje pięknym ogrodem z dużą ilością zieleni, wyposażonym w różnorodne urządzenia zabawowe dla dzieci. Teren zabaw jest ogrodzony. Usytuowany jest z dala od głównych dróg komunikacyjnych.

Czynny w godzinach od 6.30 do 17.00

Żłobek jest czynny cały rok z przerwą miesięczną w okresie wakacji.

Odpłatność za żłobek:

Opłata stała 199,00 zł  (miesięcznie)

Opłata za wyżywienie – 6,00 zł (stawka dzienna)

Żłobek posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są codziennie świeże posiłki:

śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek.

Uwzględniamy w jadłospisie diety. Jadłospisy opracowywane są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie. Artykuły spożywcze pochodzą ze sprawdzonych źródeł, a technologia przygotowania potraw nadzorowana jest przez system HACCP wdrożony w żłobku.

Żłobek jest placówką składającą się z czterech grup wiekowych:
Grupa 0  – dzieci w wieku od 20 tygodnia do 12 miesięcy
Grupa I –   dzieci w wieku od 12 miesięcy do 18 miesięcy
Grupa II –  dzieci w wieku od 19 miesięcy do 24 miesięcy
Grupa III – dzieci w wieku od 2 lat do 3 lat

Profil Edukacyjno – Wychowawczy

Zamierzenia wychowawcze na aktualny miesiąc są zamieszczane na tablicach informacyjnych poszczególnych grup. Pracownicy odpowiedzialni za opiekę i wychowanie dzieci planują i realizują zajęcia dostosowane  do wieku dziecka i poziomu ich rozwoju. W pracy wykorzystują elementy metod pedagogicznych Marii Montessori, Weroniki Sherborn i Metody Dobrego Startu. W żłobku prowadzona jest również nauka języka angielskiego i zajęcia umuzykalniające połączone z elementami rytmiki. Uczestniczymy w corocznych konkursach. Organizujemy wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego, galerii sztuki ludowej oraz do ZOO (wymiennie).

Jest placówką szkoleniową dla Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej – Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. W ramach współpracy z państwami Unii Europejskiej gościmy u siebie grupy osób zainteresowanych organizacją instytucjonalnej opieki nad dzieckiem w Krakowie ( włoskie, francuskie, koreańskie). 

W żłobku odbywają się również staże zawodowe młodzieży francuskiej z La Maison Familiale de la Saillerie. Współpracujemy także z Domem Kultury, przedszkolami i szkołami. Nasz żłobek często odwiedzają aktorzy wprowadzając naszych „milusińskich” w świat bajek, nie brakuje również spotkań z ciekawymi przedstawicielami świata zwierząt ( pieski, jeżyki, lemury, motyle, pszczoły).